Biorezonans – przeciwwskazania
Z całą pewnością można powiedzieć, że biorezonans jako technika diagnostyczna zdobywa renomę wśród osób szukających innowacyjnych i alternatywnych metod leczenia, które nie opierają się na inwazyjnej farmakoterapii.
Przed wizytą w gabinecie medycyny niekonwencjonalnej warto jednak zapoznać się z przeciwskazaniami do wykonania badania przy pomocy biorezonansu.
Spis treści:
- Czy wykonanie biorezonansu jest bezpieczne?
- Najczęściej wymieniane przeciwwskazania do biorezonansu.
- Biorezonans a rozrusznik serca.
- Biorezonans a ciąża i karmienie piersią.
- Biorezonans a padaczka, epilepsja
- Najczęściej wymieniane szczególne środki ostrożności przy stosowaniu biorezonansu.
Czy wykonanie biorezonansu jest bezpieczne?
Sama metoda, jaką jest badanie biorezonansem, bazuje na teorii, że każda komórka w organizmie emituje specyficzne częstotliwości elektromagnetyczne, które mogą być modyfikowane w celu poprawy zdrowia. Działanie biorezonansu podczas sesji terapeutycznej ze względu na wysyłanie przez urządzenie fal elektromagnetycznych może negatywnie wpłynąć na samopoczucie osób chorujących przewlekle na problemy z sercem i układem krążenia.
Najczęściej wymieniane przeciwwskazania do biorezonansu
Biorezonans a rozrusznik serca
Biorezonans może spotęgować występujące do tej pory objawy lub wywołać ogólne osłabienie pacjenta. Szczególną ostrożność powinni zachować pacjenci z wszczepionym rozrusznikiem serca, którego pracę mogą zakłócić przesyłane fale. Mimo, że nie ma jednoznacznych badań pod tym względem, to nie zaleca się badań i zabiegów biorezonansowych osobom z rozrusznikiem serca.
Biorezonans a ciąża i karmienie piersią
Jednym z przypadków, kiedy należy wstrzymać się z wykonaniem biorezonansu, jest stan ciąży. Chociaż brakuje jednoznacznych badań naukowych potwierdzających szkodliwość tej metody dla rozwijającego się płodu, istnieje ryzyko, że elektromagnetyczne oddziaływanie może mieć negatywny wpływ na przebieg ciąży. Zaleca się, aby przez cały okres trwania ciąży oraz początkowy okres karmienia nie wykonywać badań wykorzystujących działanie fal elektromagnetycznych, z wyłączeniem badan prowadzonych przez lekarzy typu USG jamy brzusznej itp.
Biorezonans a padaczka, epilepsja
Kolejnym z przypadków, kiedy należy wstrzymać się z wykonaniem biorezonansu, to epilepsja. Chociaż brakuje jednoznacznych badań naukowych potwierdzających szkodliwość tej metody dla osób cierpiących na padaczkę, to istnieje ryzyko, że terapie elektromagnetyczne mogą w jakiś niewiadomy sposób wywołać atak padaczkowy. Większość producentów biorezonansu wskazuje epilepsję jako przeciwskazanie do badan i terapii.
Najczęściej wymieniane szczególne środki ostrożności przy stosowaniu biorezonansu
Wyżej wymienione przeciwskazania do biorezonansu są stosowane przez większość producentów. Niektórzy z nich zalecają szczególna ostrożność przy poważnych schorzeniach jak:
- choroby nowotworowe
- przewlekłe choroby neurologiczne
- choroby psychiczne
Chociaż sam biorezonans jest uznawany za nieinwazyjną i bezpieczną metodę terapeutyczną, warto mieć na względzie swój ogólny stan zdrowia i w razie wątpliwości skonsultować się przed wizytą ze swoim lekarzem prowadzącym.
Umów się na badania i zabiegi w naszym gabinecie
mamy super kwantowe urządzenia QUEX, które działają także na odległość!
Gabinet, dystrybucję urządzeń, szkolenia prowadzimy od 2013 roku.
Zadzwoń: +48503169030 , +48502523323 / lub wypełnij formularz kontaktowy
Umów się na prezentacje urządzenia off-line lub online.
Otwórz swój gabinet biorezonansu i biofeedbacku QUEX
Skontaktujemy się z Tobą i udzielimy wszystkich informacji.