Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Użytkowanie urządzeń SCIO THETA™ i SCIO PRO™ (zwanych dalej w skrócie SCIO™) wymaga użytkowania odpowiednich elektrod.

Do zestawu SCIO™ dołączony jest zestaw elektrod o wysokiej przewodności na kończyny i na głowę (dla ludzi i większych zwierząt). Zaleca się posiadanie oddzielnych zestawów elektrod dla zwierząt i dla ludzi.

Do pracy z zwierzętami, małymi dziećmi można używać maty elektrodowej, którą podłącza się zamiast podstawowego zestawu elektrod.

Metodyka działań i budowa urządzenia umożliwia podłączenie aż czterech dodatkowych elektrod segmentarnych, które przykłada się lub przykleja do wybranych części ciała. Elektrody segmentarne podłączamy po wykonanej kalibracji i teście.

Oferowane przez nas elektrody spełniają wymagania regulacyjne i przeszły testy zgodności biologicznej (sensytyzacja, podrażnienie i test cytotoksyczności). Zastosowane materiały są nowoczesne. Przewodność elektrod  wynosi około 100 kiloomów (-1) / cal kwadratowy. Kable łączące urządzenie z elektrodami posiadają bardzo elastyczną i nowoczesną izolację silikonową.

Elektrody nie posiadają żadnych elementów metalowych, które miałyby styk z ciałem. Zabezpiecza to przed ewentualnymi podrażnieniami skóry.

W ciągu kilkudziesięciu lat doświadczeń w dziedzinie medycyny energetycznej i biofeedbacku guma wulkanizowana okazała się materiałem najbezpieczniejszym i najlepiej przewodzącym dla wyrobu elektrod. Stanowi ona około 70% składu elektrod.

Trwałość elektrod zależy od ich sposobu użytkowania, czyszczenia i częstości użytkowania. Należy liczyć się z wymianą elektrod od roku do dwóch-trzech lat użytkowania.

Elektrody objęte są 6-misięczną gwarancją.

Po każdym użyciu należy przetrzeć elektrody do czysta roztworem sterylizacyjnym (3% do 5% roztworu nadtlenku, 5-10% roztwór alkoholu  lub  jego odpowiednik). Unikać używania silnych środków czyszczących, żrących ponieważ mogą one uszkodzić części gumowane.

Od czasu do czasu wskazane jest wyczyścić elektrody przy użyciu letniej wody z mydłem. Można też używać roztworów srebra koloidalnego lub miedzi koloidalnej. Po badaniach i zabiegach u osób z chorobami skórnymi należy bezwzględnie oczyścić elektrody.

Rekomendujemy dwukrotne czyszczenie elektrod – zaraz po zabiegu i przed zabiegiem.

Ze względów na silne działanie antybakteryjne, a jednocześnie brak właściwości żrących dobrym rozwiązaniem jest czyszczenie elektrod srebrem koloidalnym. Spryskane elektrody pozostawiamy na min. 1-3 min. i wycieramy sterylną chusteczką papierową. Po wytarciu można dodatkowo przemyć elektrody czysta wodą i wytrzeć do sucha.